Kindralstaabi ülem: Valgevene on valmis ühisõppusteks NATO-ga

 (31)
Kindralstaabi ülem: Valgevene on valmis ühisõppusteks NATO-ga
Foto: VASSILI FEDOSSENKO, REUTERS

Valgevene on valmis viima läbi ühisõppusi NATO-ga ja peab isegi läbirääkimisi nende võimaliku formaadi üle, teatas Valgevene kaitseministri esimene asetäitja ja relvajõudude kindralstaabi ülem Aljeg Bjelakonjeu.

„Aga seda sel tingimusel, et NATO mõistab: meie strateegiline partner on Venemaa,” teatas Bjelakonjeu väljaandele Naša Niva, vahendab Interfax.

Novembri lõpus teatas Valgevene välisminister Uladzimir Makjei, et Minsk ei pea NATO tegevust otseseks sõjaliseks ohuks, aga võtab seda arvesse oma sõjalise poliitika ja sõjalis-poliitilise strateegia planeerimisel.

Valgevene president Aljaksandr Lukašenka andis seoses 2020. aasta mais toimuvate NATO õppustega Defender Europe korralduse töötada välja plaanid NATO ja USA sõjalise kontingendi Valgevene piiridele paigutamisele reageerimiseks. Oktoobris väljendas Lukašenka muret NATO sagenevate õppuste üle Valgevene piiridel. Oktoobri lõpus teatas Valgevene kaitseministeerium kavatsusest suurendada maaväekontingenti Leedu suunal NATO kavandatavate õppuste tõttu.