Kim Jong-un kuulutas, et Põhja-Koreal on miniaturiseeritud termotuuma lõhkepead

 (6)
Kim Jong-un kuulutas, et Põhja-Koreal on miniaturiseeritud termotuuma lõhkepead
Foto: Ahn Young-joon, AP

Põhja-Korea valitseja Kim Jong-un kuulutas, et Põhja-Korea teadlased on edukalt välja arendanud miniatuursed termotuuma lõhkepead, mida on võimalik ballistilistele rakettidele paigutada, teatas riiklik meedia.

Kuigi Pyongyang on rääkinud edust tuumarelvade mõõtmete vähendamisel ka varem, on see esimene kord, kui Kim on nii selgelt läbimurret kuulutanud, et eksperdid peavad seda Põhja-Korea tuumavõimekuse osas olukorda muutvaks sammuks, vahendab AFP.

Kim rõhutas samuti, et lõhkepead on termotuumaseadeldised, mis kordab väidet, et jaanuaris toimunud neljas tuumakatsetus oli vesinikupommi katsetus.

„Tuumalõhkepead on standardiseeritud ballistilistele rakettidele sobivaks nende miniaturiseerimisega,“ tsiteeris Põhja-Korea riiklik uudisteagentuur KCNA tuumatehnikutega kohtunud Kimi sõnu. „Seda võib nimetada tõeliseks tuumaheidutuseks.“

Kim hoiatas, et Põhja-Korea ei kõhkle kunagi ennetava tuumalöögi andmisega, kui USA ja tema liitlased püüavad õõnestada Põhja-Korea riiklikku suveräänsust tuumariigina.

„Mida tugevamaks meie tuumalöögivõimekus muutub, seda suuremaks kasvab meie heidutus agressiooni ja tuumasõja vastu,“ ütles Kim.