Kim Jong-un kritiseeris karmilt staadionil toimunud massietendust: vale loominguvaim ja vastutustundetu töösse suhtumine

 (11)
Kim Jong-un kritiseeris karmilt staadionil toimunud massietendust: vale loominguvaim ja vastutustundetu töösse suhtumine
Foto: KCNA, REUTERS

Põhja-Korea valitseja Kim Jong-uni noorem õde Kim Yo-jong ilmus esimest korda enam kui 50 päeva jooksul avalikkuse ette „massimängudel”, mida Kim Jong-un hiljem õige vaimu puudumise eest kritiseeris.

Kim Yo-jong, kes oli venna kõrval mõlemal kohtumisel USA presidendi Donald Trumpiga, istus seal kohaliku aja järgi esmaspäeva õhtul ka Pyongyangi staadionil, vahendab Guardian.

Vahepeal väideti, et Kim Yo-Jongil kästi pärast Trumpiga peetud tuumaläbirääkimiste nurjumist madalat profiili hoida.

Kim Jong-uni saatsid 150 000-kohalisel staadionil ka tema naine Ri Sol-ju ja kõrged ametnikud.

Kim Jong-un tuhandete esinejatega massimängude esimesel päeval igatahes rahule ei jäänud.

Riiklik uudisteagentuur KCNA teatas, et Kim Jong-un helistas etenduse autoritele ja kritiseeris neid tõsiselt vale loominguvaimu ja vastutustundetu töösse suhtumise eest, viidates nende tööde sisule ja vormile.

Märkides, et esinejatel on väga oluline ülesanne sotsialistlikus kultuurilises ülesehitustöös, seadis Kim Jong-un tähtsaid ülesandeid partei kirjanduse ja kunsti alase revolutsioonilise poliitika õigeks elluviimiseks, lisas KCNA.

Pärast mitmekuiseid proove osales suur hulk inimesi värvilistes kostüümides täpselt sünkroniseeritud etendusel, mis kujutas hetki Korea ajaloost ja tänapäevast elu.