Kiievi Hruševskõi tänava rahutused on nõudnud kolm inimelu

 (17)
Kiievi Hruševskõi tänava rahutused on nõudnud kolm inimelu
Foto: Andrey Stenin, RIA Novosti

Valitsusvastaste meeleavaldajate ja miilitsa kokkupõrked Kiievi Hruševskõi tänaval on nõudnud kaks inimelu. Üks noormees kukkus katuselt alla ja teised surid kuulihaavadesse.

Kiievi Maidani omakaitsestaabist kinnitati, et meeleavaldajate ja miilitsa vaheliste veriste kokkupõrgete ajal Dõnamo staadioni 13-meetrise sammastiku kohalt alla kukkunud 22-aastane noormees suri teisipäeval haiglas.

Sotsiaalvõrgustikes levinud teadet noormehe surma kohta kinnitati Maidani omakaitse staabist. Hukkunu nimi ei ole esialgu teada, vahendab ajaleht Segodnja.

Sammastiku kohalt katuselt loopisid meeleavaldajad miilitsaid ilutulestikurakettide ja Molotovi kokteilidega. Kui eriüksuse Berkut liikmed samuti üles ronisid, jõudis enamik meeleavaldajaid alla laskuda, kuid kaks neist jäid koos miilitsatega katusele. Üks neist kukkus alla.

BBC Ukrajina korrespondendi sõnul kinnitas Euromaidani meditsiiniteenistuse üks juhtidest ka teise Hruševskõi tänava kokkupõrgetes osalenu surma.

Noormees sai tulirelvast neli kuulihaava. Tema surm saabus kolmapäeval kell 6 hommikul.

Kell 7.30 teatas BBC, et meditsiinipunkti, kus meedikute ja aktivistide sõnul lamab meeleavaldaja nelja kuulihaavaga surnukeha, saabusid miilits ja kohtumeditsiini ekspert.

Seotud lood:

Ajalehe Ukrainskaja Pravda teatel suri Hruševskõi tänaval kolmapäeva hommikul kell 8 ka kolmas, 20-25-aastane noormees. 

Meditsiinipunkti saabudes ei olnud tal enam pulssi.

Õiguskaitseorganite esindaja kinnitas agentuurile Interfax-Ukraina tema surma kuulihaavadesse.