Kerry hoiatas Lavrovi, et Ukraina edasisel destabiliseerimisel on Venemaa jaoks täiendav hind

 (32)
Kerry hoiatas Lavrovi, et Ukraina edasisel destabiliseerimisel on Venemaa jaoks täiendav hind
Foto: Eduard Pesov, RIA Novosti

USA riigisekretär John Kerry ütles esmaspäeval Venemaa välisministrile Sergei Lavrovile, et Washington jälgib sündmusi Ida-Ukrainas suure murega ning igasugustel Moskva sammudel Ukraina destabiliseerimiseks on Venemaa jaoks täiendav hind.

Riigidepartemangu pressiesindaja Jen Psaki ütles, et Kerry kutsus telefonivestluses Venemaad üles end separatistide, sabotööride ja provokaatorite tegevusest avalikult distantseerima, vahendab Reuters.

Psaki sõnul arutati otseläbirääkimiste korraldamisest järgmise kümne päeva jooksul Ukraina, Venemaa, USA ja Euroopa Liidu vahel, et pingeid maandada.

Kerry märkis Lavrovile, et aktsioonid Ida-Ukrainas ei näi olevat spontaansed sündmused, teatas Psaki.

Kerry viitas Ukraina valitsuse kinnitusele, et see tundus olevat hoolikalt orkestreeritud kampaania Venemaa toetusel. Samuti viitas Kerry Ukrainas töötavate Vene luuretöötajate arreteerimisele viimasel ajal.

Kerry kutsus Venemaad üles end separatistide, sabotööride ja provokaatorite tegevusest avalikult distantseerima ning olukorda deeskaleerima ja dialoogi astuma ning hoiduma agiteerimistegevusest Ukrainas.

„Ta ütles selgelt, et Venemaa igasugustel edasistel jõupingutustel Ukraina destabiliseerimiseks on Venemaa jaoks täiendav hind,“ teatas Psaki.