Kenya politsei vahistas kolm Briti armee laagrisse tungida üritanud isikut

 (9)
Kenya politsei vahistas kolm Briti armee laagrisse tungida üritanud isikut
Foto: Xin Huashefa via www.imago-images.de

Kenya politsei teatas, et vahistas kolm „terrorikahtlusalust”, kes püüdsid tungida Briti armee väljaõppelaagrisse samal päeval, kui Al-Shababi äärmuslased ründasid sõjaväebaasi ja tapsid kolm USA sõjaväe personali liiget.

Associated Press teatab politsei siseraportile viidates, et mehed vahistati eile pärast seda, kui nad püüdsid siseneda Briti armee väljaõppeüksusesse Laikipia maakonnas. Juhtum leidis aset umbes samal ajal, kui Al-Shabab ründas baasi Lamu maakonnas.

Al-Shababi rünnak Manda Bay lennuväljal tappis USA armee spetsialisti Henry Mayfield Jr-i, teatas NBC-ga seotud telekanal Chicagos, viidates perekonna avaldusele. Mayfield oli 23-aastane ja pärit Chicago eeslinnast Hazel Crestist. Hukkus veel kaks kaitseministeeriumiga lepingulises suhtes olnud ameeriklast, kelle nimesid ei ole avaldatud.

USA Aafrika väejuhatus teatas täna AP-le, et rünnakus hävis viis USA lennumasinat ja üks sai kahjustusi. Al-Shababi rünnak kestis tunde. Lennumasinate hulgas oli nii lennukeid kui ka helikoptereid.

Tegemist oli Al-Qaidaga seotud Somaalias baseeruva Al-Shababi esimese rünnakuga USA vägede vastu Kenyas.