Kennedy armuke kirjutab, kuidas ta Valge Maja basseinis süütuse kaotas

 (35)
Kennedy armuke kirjutab, kuidas ta Valge Maja basseinis süütuse kaotas
Reuters/Scanpix

USA presidendi John Fitzgerald Kennedy kunagine armuke Mimi Alford avaldas raamatus uusi üksikasju oma suhte kohta presidendiga. Ajalehes New York Post avaldatud väljavõtetes veel ilmumata raamatust leidub ka kirjeldus sellest, kuidas tollal 19-aastane Mimi (neiupõlvenimega) Beardsley 1962. aastal presidendile süütuse kaotas, kui oli Valge Maja basseini ujuma kutsutud.

Suhe kestis kokku 18 kuud. See jätkus ka siis, kui Alford Washingtonist lahkus. Alfordi sõnul magas ta presidendiga vaid mõni päev enne viimase mõrvamist, vahendab BBC News.

Nüüdseks 69-aastane Alford meenutab ka, kuidas ta Kennedyt lohutas, kui viimane oli oma väikese poja Patricku kaotanud.

„Tema tooli kõrval põrandal oli hunnik kaastundekirju ja ta võttis need ükshaaval üles ja luges mulle ette... Vahel, pisarad mööda põski voolamas, kirjutas ta midagi kirjale, ilmselt märkmeid vastuse jaoks,“ kirjutab Alford. „Enamasti ta lihtsalt luges neid ja nuttis. Mina nutsin ka.“

Alford väidab ka, et Kuuba raketikriisi tipphetkel võis Kennedy olla valmis positsioone loovutama. Alfordi sõnul ütles Kennedy, et „parem olgu ta lapsed punased kui surnud“.