Kaug-Idas algasid Venemaa moodsa aja suurimad sõjaväeõppused Vostok-2018

 (100)
Kaug-Idas algasid Venemaa moodsa aja suurimad sõjaväeõppused Vostok-2018
Foto: Jevgeni Jepantšintsev, Sputnik

Täna algasid Venemaa moodsa ajaloo suurimad sõjaväeõppused Vostok-2018. Osaleb 300 000 sõjaväelast, teatas kaitseministeerium.

„Kokku on manöövritele kaasatud umbes 300 000 Vene sõjaväelast, üle tuhande lennuki, helikopteri ja piloodita lennuaparaadi, kuni 36 000 tanki, soomustransportööri ja muud masinat, kuni 80 laeva ja toetusalust,” teatas kaitseministeerium Interfaxi vahendusel.

Venemaa kaitseministeeriumi andmetel osalevad õppustel sõjalised juhtorganid ning kahe sõjaväeringkonna – ida ja kesksõjaväeringkonna väed, lisaks põhjalaevastiku jõud, õhudessantvägede üksused ning õhu- ja kosmosevägede transpordilennuväe jõud.

Manöövrid kestavad tänasest 17. septembrini Kaug-Idas. Õppusi juhib Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu.

Õppuste eesmärk on väeliikide vaheliste väegrupeeringute kasutamise harjutamine Venemaa sõjalise julgeoleku tagamiseks.

„Õppused toimuvad kahes etapis. Esimese käigus paigutatakse väegrupeeringud positsioonidele Kaug-Itta, suurendatakse sõjalaevastiku jõudude grupeeringuid põhja ja Kaug-Ida meretsoonides, harjutatakse koostöö organiseerimist ning sõjategevuse igakülgset toetamist püstitatud ülesannete lahendamise huvides,” teatas kaitseministeerium.

Seotud lood:

Teises etapis harjutavad väeülemad ja staabid väeliikidevaheliste väegrupeeringute juhtimist koos kaitse- ja ründetegevuse praktilise harjutamisega.

Tsugoli polügoonil võtavad õppustest osa ka Hiina rahvavabastusarmee üksused.