Kataloonia tagandatud president Puigdemont lubas jätkata „demokraatlikku vastuseisu” Madridi otsevalitsemisele

 (149)
Kataloonia tagandatud president Puigdemont lubas jätkata „demokraatlikku vastuseisu” Madridi otsevalitsemisele
Foto: Anton Boikov, Sputnik

Kataloonia tagandatud president Carles Puigdemont esines varem oma kodukohas Gironas salvestatud insitutsioonilise teadaandega, milles ütles, et ei anna alla, kuid jättis selgelt väljendamata, kas kavatseb alluda Hispaania valitsuse meetmetele, mis sisaldavad tema ja teiste Kataloonia valitsuse liikmete tagandamist ning uusi valimisi 21. detsembril.

Puigdemont piirdus vaid „demokraatliku vastuseisu” kuulutamisega Hispaania põhiseaduse paragrahvi 155 rakendamisele, vahendab La Vanguardia.

Puigdemont soovis edasi anda „kannatlikkuse, visaduse ja perspektiivi” sõnumit edaspidiseks, sest „meie tahe on jätkata tööd demokraatlike mandaatide elluviimiseks”.

Puigdemont kordas ikka ja jälle, et ei loobu kunagi tsiviliseeritud ja rahumeelsest käitumisest, sest „meil ei ole ja meile ei meeldi jõu õigus”. „Ma palun teid, sest ma jätkame tööd vaba maa ülesehitamiseks,” ütles Puigdemont.

Puigdemonti öeldu on kooskõlas mitme Kataloonia ministri ja valitsuskoalitsiooni Junts pel Sí parlamendiliikmete öelduga, kes on väljendanud toetust Katalaani Vabariigi kaitsmise jätkamisele.