Kataloonia iseseisvuslaste juhid mõisteti kuni 13 aastaks vangi

 (72)
Kataloonia iseseisvuslaste juhid mõisteti kuni 13 aastaks vangi
Foto: LLUIS GENE, AFP

Üheksa Kataloonia separatistlikku juhti vabastati vägivaldse mässu süüdistustest oma rolli eest ebaõnnestunud iseseisvumiskatses kaks aastat tagasi, aga mõisteti süüdi kergemates kuritegudes mässu õhutamises ja avaliku raha kuritarvitamises.

Regiooni endine asepresident Oriol Junqueras mõisteti Hispaania ülemkohtus süüdi mässu õhutamises ja avaliku raha kuritarvitamises ning talle määrati karistuseks 13-aastane vangistus. Sama pikaks ajaks on tal keelatud pidada avalikku ametit, vahendab Guardian.

Kataloonia endine välisminister Raül Romeva mõisteti samade kuritegude eest 12 aastaks vangi ja 12 aastat ei tohi ta ka avalikku ametit pidada. Samades kuritegudes mõisteti süüdi ja samad karistused said veel endine regionaalvalitsuse pressiesindaja Jordi Turull ja endine tööminister Dolors Bassa.

Kataloonia parlamendi endine spiiker Carme Forcadell sai 11 ja poole aastase karistuse nagu ka Kataloonia endine siseminister Joaquim Forn ja endine territoriaalminister Josep Rull.

Kaks mõjukat iseseisvusmeelset kodanikuaktivisti Jordi Cuixart ja Jordi Sànchez mõisteti süüdi mässu õhutamises ja said üheksa-aastased vanglakaristused.

Veel kolm iseseisvuslaste juhti mõisteti süüdi allumatuses ning nad said trahvid ja avaliku ameti pidamise keelud.

Seotud lood:

12 kohtualusest üheksat süüdistati mässus, mille eest on ette nähtud 25-aastane vanglakaristus.

Kohtualuste hulgas ei olnud Kataloonia endist presidenti Carles Puigdemonti, kes elab eksiilis Belgias.

Kohtualused on juba teatanud, et kaebavad edasi Euroopa Inimõiguste Kohtusse.