Kasjanov rääkis vaikivast kokkuleppest, mis on olnud olemas peamiste suuremate linnade keskklassi ning üldse enda arvates ise oma elu üles ehitanud ja oma tuleviku eest vastutavate inimeste ja Vladimir Putini vahel. See kokkulepe on järgmine: „teie, kodanikud, teenige raha ja kulutage seda, kuidas tahate, ostke endale Mercedeseid, sõitke puhkama Hispaaniasse, Prantsusmaale, kuhu tahate, ainult ärge ronige poliitikasse“.

„Inimesed olid sellega nõus, kui Venemaal oli majanduskasv, kui Euroopas ja Ameerikas oli palju raha ja see raha voolas Venemaale ja kõik oli justkui hästi,“ jätkas Kasjanov. „Aga 2008. ja 2009. aastal said need inimesed aru, et raha teenida nad enam ei saa ja vabadusi neil enam ei ole. Neil polnud enam midagi. Ja siis see haritud osa ühiskonnast, kellel pole ükskõik, mis riigis ja välismaal toimub ja kes tahab mõjutada riigi poliitilise kursi väljakujunemist, sai aru, et teda on tüssatud. Ja ta tahtis teha jõupingutusi olukorra muutmiseks.“

Kasjanovi sõnul on 2007. aasta detsembrist kuni 2011. aasta detsembrini üritanud üheksa poliitilist parteid valimistele ligi pääseda: „Mitte ühelgi neist ei lubatud neist osa võtta. Kõigile öeldi ära riiklikust registreerimisest. Eelmise aasta juunis-juulis inimesed mõistsid – kõik, need duumavalimised ei tule vabad.“

Kasjanovi sõnul ei saa ka eesseisvatest presidendivalimistest rääkida kui vabadest, nende tulemus on varem ette määratud Putini ja Medvedevi vangerdusega ja see tulemus on Putin.

„Ja mitte keegi maailmas ei saa teha neid valimisi ausateks,“ leiab Kasjanov. „Seetõttu protestimeeleolud Venemaal pärast 4. märtsi ei vähene, me võtame selleks kokku kogu jõu. Moskvas tulevad suured manifestatsioonid 5. ja 10. märtsil. One mõte, et 7. mail – mittelegitiimse presidendi Putini ametisseastumise päeval – toimuks samuti protestiaktsioon. Ühiskonna haritud osa võimudele surve avaldamise faktor tänavaprotestide kaudu on väga oluline. See peab panema võimu tunnistama olukorra tupikus olemist, et ta ise meie nõusolekul looks strateegia enese rahumeelseks lahkumiseks ilma kollapsite ja sotsiaalsete plahvatustega. Putin ja kogu see meeskond peab lahkuma. Nad viivad riigi tupikusse ja suurtesse probleemidesse.“

„Seni ei osale selles teised sotsiaalsed grupid, mis minu hinnangul on väga hea. Kui osa võtaksid ka teised ühiskonnakihid, kes suhtuvad väiksema vastutustundega oma tegevusse, siis toimuks juba revolutsioon, aga meie oleme revolutsiooni vastu Venemaal. Meie eesmärk on panna võim lahkuma rahumeelsel põhiseaduslikul viisil ennetähtaegsete vabade valimiste kaudu,“ ütles Kasjanov.