Kas Venemaal manipuleeritakse statistikaga ja tegelikult on koroonaviirus nõudnud palju enam elusid?

 (177)
Meditsiinitöötajad Moskvas. Pealinn on praegu viirusepuhangu kese - enam kui pooled riigi koroonajuhtumitest on just sealt.
Meditsiinitöötajad Moskvas. Pealinn on praegu viirusepuhangu kese - enam kui pooled riigi koroonajuhtumitest on just sealt.Reuters

Venemaa kerkis täna kurvas arvestuses maailmas teiseks - nimelt koroonaviiruse juhtumite arvu poolest. Viirusepuhang taandumismärke ei näita, pigem vastupidi. Omaette küsimus on see, kuidas nende ametlik surnute arv nii väike on.

BBC kajastab, et kokku on Venemaal koroonajuhtumeid juba üle 232 000, viimase ööpäevaga lisandus 10 899 uut nakatunut.

Meedias leidis täna palju kõlapinda, et koroonatest oli positiivne ka president Vladimir Putini pressiesindajal Dmitri Peskovil ning ta abikaasal Tatjana Navkal. "Jah, ma olen haige ning saan vastavat ravi," sõnas Peskov ajakirjanikele. Aprilli lõpus diagnoositi koroonaviirus peaminister Mihhail Mišustinil.

Uudis Peskovi kohta tuli päev pärast seda, kui Putin oli teatanud, et riigis piiranguid leevendatakse. Tehasetöölised ning ehitajad lubatakse taas tööle. Siiski märkis president, et olenevalt regioonist ja nakatunute arvust võivad kohalikud omavalitsused teha erandeid.

Kuigi koroonajuhtumite arvu poolest jääb Venemaa maailmas maha vaid USAst, on surmade arv üpris väike. Haiguse tagajärjel on Venemaa poolt väljastatud andmete kohaselt surnud 2116 inimest. Võrdluseks võib tuua, et Suurbritannias on juhtumeid 227 735 ja surnute arv 32 769.

Idanaabrite valitsuse esindajad ütlevad, et riigis rakendatakse masstestimist, mistõttu on viirus tuvastatud paljudel, kel sümptomeid praktiliselt polegi. BBC aga vahendab, et osade ekspertide hinnangul on number reaalselt ikkagi tunduvalt suurem.

Seotud lood:

President Putin tegi esmaspäeval avalduse, kus viitas, et osa inimesi võib tööle naasta. "Koroonapuhang pole veel kaugeltki läbi ja oht jääb, aga kõik majandussektorid peaksid uuesti startima," märkis riigipea.

Ta ise viibib praegu pealinnast Moskvast eemal ja suhtleb alluvatega peamiselt videokõnede vahendusel. Moskva aga on praegu viirusepuhangu kese - enam kui pooled riigi koroonajuhtumitest on just sealt. Möödunud nädalal teatas Moskva linnapea Sergei Sobjanin, et rangete piirangutega jätkatakse vähemalt maikuu lõpuni. Kodust lahkumiseks on vaja erilubasid.

Sobjanin on välja öelnud, et arvab, et üle 300 000 linlase on tegelikult juba nakatunud, enamik põeb selle lihtsalt nii läbi, et sümptomeid pole.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!