Kapotile jäetud 20 000 eurot lendas kiirteel tuulde

 (12)
raha
Foto: Andres Putting

Baieri pensionär kaotas kiirteel 20 000 eurot (312 000 krooni), mille ta oli hajameelsusest auto kapotile jätnud ja minema sõitnud, teatas Saksamaa Rheinland-Pfalzi liidumaa politsei kolmapäeval.

64-aastane pensionär ütles, et oli teel Lukxembourg’i, et maksta uue auto eest. Kui ta aga otsustas, et siiski ei osta uut autot, peatus ta teel koju Luksemburgis Wasserbilligi bensiinijaamas. Seal pani ta raha auto kapotile, unustas selle ja sõitis minema, vahendab The Local.

Üle piiri Saksamaa kiirteel märkas ta, et miski lendas vastu tuuleklaasi, kuid ei saanud aru, et see on raha, kuni tegi järgmise peatuse.

Politsei otsis läbi kiirtee A64 lõigu Sauertali silla juures, kus mees arvas raha kaotanud olevat, ning leidis tee kõrvalt põõsastest ja puude otsast kokku 18 080 eurot (282 000 krooni).

Lisaks rahale leidis politsei kviitungi, mille järgi oli mees just sulgenud pangaarve Luksemburgis. Kui politseinikud mehelt selle kohta küsisid, tunnistas ta üles, et selle asemel, et minna autot ostma, oli ta käinud hoopis raha üle piiri toomas, mis tekitab kahtlusi maksudest kõrvale hoidmise kohta.

Politsei teavitas sellest tolliametnikke.