Kaitseminister Šoigu: Vene vägesid lõunas tuleb Ukraina olukorra tõttu tugevdada

 (78)
Kaitseminister Šoigu: Vene vägesid lõunas tuleb Ukraina olukorra tõttu tugevdada
Foto: Sergei Gunejev, Sputnik

Lõuna sõjaväeringkonna vägesid on vaja tugevdada seoses olukorraga Ukraina kaguosas ja rahvusvaheliste terrorirühmituste tegevusega Põhja-Kaukaasias, teatas kaitseministeeriumi kolleegiumil Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu.

„On tähtis märkida, et sõjalis-poliitiline olukord edelapoolsel strateegilisel suunal on jätkuvalt ebastabiilne. Negatiivset mõju sellele avaldavad ennekõike olukord Ukraina kaguosas ja rahvusvaheliste terroristlike organisatsioonide ja rühmituste tegevus Põhja-Kaukaasia territooriumil,“ ütles Šoigu TASS-i vahendusel.

„Nendes tingimustes on vaja jätkata rongkonna vägede lahingkoosseisu täiendamise tööd, lepinguliste sõjaväelaste värbamist, vägede varustamist uue relvastuse ja sõjatehnika näidistega ning sõjalise infrastruktuuri arendamist,“ lisas Šoigu.

Veel teatas minister, et eelmisel aastal suurendati sõjaväeringkonna lahinguvõimet kümme protsenti muu hulgas lepinguliste sõjaväelaste värbamise, uue relvastuse kasutusele võtmise ja baaside süsteemi parandamise jätkamisega.