Kaitseminister Šoigu: operatsioon Süürias on välja toonud Vene sõjatehnika puudujäägid

 (15)
Kaitseminister Šoigu: operatsioon Süürias on välja toonud Vene sõjatehnika puudujäägid
Foto: Pool, REUTERS

Operatsioon Süürias on välja toonud Vene sõjatehnika mitmeid konstruktsioonilisi ja tootmispuudujääke, teatas Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu.

„Sõjatehnika kasutamise käigus Süüria Araabia Vabariigis on ilmnenud rida konstruktsioonilisi ja tootmispuudujääke,“ ütles Šoigu TASS-i vahendusel.

Šoigu sõnul vaadatakse üle, milliseid meetmeid kasutusele võtta ja milliseid on juba võetud sõjatehnika töökindluse suurendamiseks.

Venemaa president Vladimir Putin on varem teatanud, et operatsioon Süürias on välja toonud „teatud probleeme“, mille kõrvaldamine võimaldab „korrigeerida edasisi arengusuundi ja sõjatehnika näidiseid tänapäevastada“. Hiljem selgitas Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov, et jutt käib „ühe või teise tehnika funktsioneerimisest“.

Venemaa relvajõudude kindralstaabi ülem Valeri Gerassimov andis juuli keskel käsu „võtta tarvitusele meetmed olukorra parandamiseks“ aasta lõpuks.

Kaitseministri asetäitja Juri Borissov märkis, et Süüria Hmeymimi lennubaasist tegutseva Vene lennutehnika korrasolek oli 80-90 protsenti.