Kaheksale inimesele esitati süüdistus Berlusconile lõbutüdrukute kupeldamise eest

 (2)
Kaheksale inimesele esitati süüdistus Berlusconile lõbutüdrukute kupeldamise eest
AFP/Scanpix

Itaalia prokuratuur esitas kaheksale inimesele süüdistuse peaminister Silvio Berlusconile prostituutide vahendamises. Süüdistused esitati pärast seda, kui uurijad lõpetasid mitmete Berlusconi sõprade ja temaga seotud inimeste tegevuse uurimise riigi lõunaosa linnas Baris.

Kahtlusaluseid süüdistatakse noorte naiste kupeldamises Berlusconile ja mitmetele tema äripartneritele. Berlusconit ennast sellega seoses ei süüdistata, teatab BBC News.

Bari prokuratuur on uurinud kõrgetasemelist prostitutsioonivõrgustikku, mida väidetavalt juhib kohalik ärimees Giampaolo Tarantini, juba aastaid.

Tarantini on juba Napolis vahi all seoses asjasse mitte puutuva väljapressimislooga, kus ta olevat tahtnud Berlusconilt 800 000 eurot vastutasuks Bari uurijatele valetamise eest.

Prostitutsiooniloo prokurörid väidavad, et Tarantini värbas prostituute, tähehakatisi ja teisi noori naisi pidudele, mis toimusid Berlusconi erinevates elupaikades.

Lisaks Tarantinile esitati teiste seas süüdistus Saksa näitlejannale Sabina Beganile, hüüdnimega „Mesilaskuninganna“.

Berlusconi eitab orgiate korraldamist ja väidab, et tegemist oli pidulike õhtusöökidega.

„Need polnud midagi muud kui sõbralikud koosviibimised,“ teatasid Berlusconi advokaadid Niccolò Ghedini ja Piero Longo oma avalduses.