Kaczynski: Poola peaks lükkama ülemineku eurole 20 aastat edasi

 (54)
Jaroslaw Kaczynski, twin brother of Polish President Lech Kaczynski, is seen at Smolensk airport April 10, 2010. Poland's President Lech Kaczynski, its central bank head and the country's military chief were among 97 people killed when their plane crashed
Jarosław Kaczyński Smolenski lennuväljalReuters/Scanpix

Poola peaks lükkama Euroopa Liidu ühisraha euro kasutusele võtmise vähemalt kaks aastakümmet edasi seoses probleemidega, millest eurotsoon püüab praegu jagu saada, ütles Poola peamise opositsioonipartei liider Jaroslaw Kaczynski esmaspäeval.

Poola tsentristlik euro-meelne valitsus oli sunnitud maailma finantskriisi tõttu loobuma plaanist võtta ühisraha kasutusele 2012. aastal, kuid on kinnitanud, et tahab minna eurole üle, kui eurotsoon on ületanud praeguse võlakriisi, vahendab BNS.

Varssavi ei ole seadnud uut tähtaega eurole üleminekuks.

"Olukord mõnes eurotsooni ääreriigis ei näita seda, et euro oleks Poolale hea," tsiteeris uudisteagentuur PAP opositsioonilise Seaduse ja Õigluse Partei (PiS) liidri sõnu.

"Mõned ütlevad, et zlotid peaksid kehtima Poolas veel 10 aastat, kuid mina läheksin veelgi kaugemale ja ütlen, et need peaksid kehtima veel vähemalt 20 aastat," sõnas Kaczynski.

"Zlott peaks saama regiooni (Kesk- ja Ida-Euroopa) kolmandaks reservvaluutaks euro ja dollari järel," ütles Kaczynski.