Politsei oli varem teatanud 15 surnust ja umbes 20 haavatust.

Rahvusvaheliste julgeolekuabijõudude (ISAF) pressiesindaja komandör Simon Ryan ütles ajakirjanikele, et ametlikel andmetel on 26 hukkunut ja 150 vigastatut. “ISAF on juba tugevdanud oma julgeolekumeetmeid,” lisas ta.

Plahvatus toimus kell 14.55 info- ja sideministeeriumi hoone lähedal, ajades tuhanded inimesed paanikas põgenema.

“Need olid võõramaalased, kellel polnud mingit kaastunnet ega inimlikkust,” ütles Kabuli politseiülem Basir Salangi plahvatuse korraldajate kohta.

Tema asetäitja süüdistas al Qaeda terrorivõrgustikku, Talibani islamiliikumist ja pagendatud endist sissijuhti ning peaministrit Gulbuddin Hekmatyari.

“Hekmatyar, Taliban ja al Qaeda on jälle oma mustad näod paljastanud,” ütles Mohammad Khalil. “Oli see sõjaline objekt? Oli see ameeriklaste baas?” küsis ta.

Tegu oli rängima plahvatusega, mis president Hamid Karzai valitsuse ametiajal Kabulis on toimunud.

Juhtunu uurimisel on abiks ka Rahvusvaheliste Julgeolekujõudude rahukaitsjad.

Politsei sõnul plahvatas algul üks jalgratas, sellele järgnes võimsam autopommikärgatus vanas taksos. Ka linlaste jutu järgi oli plahvatusi kaks — algul nõrgem, siis tugevam.

Afganistani siseminister Taj Mohammad Wardak teatas reedel, et ministeerium vahistas ühe kahtlusaluse seoses neljapäeval toimunud ohvriterohke autopommiplahvatusega. “Kahtlusalune on afgaan ja taksojuht. Juurdlus jätkub. Ta ei ole veel öelnud midagi, mis viitaks, et tal on mingeid seoseid plahvatustega,” sõnas Wardak.

Kabulis on viimastel kuudel toimunud mitmeid väiksemaid plahvatusi. Juulis tabasid ametivõimud auto, milles oli mitusada kilo lõhkeainet, ning vahistasid seda juhtinud välismaalase, kes möönis, et plaanis oli tappa valitsusliikmeid, nende hulgas ka Karzaid.

Plahvatused on suurendanud muret, kas Karzai valitsus suudab 23 aastat kestnud konfliktidest laastatud maal stabiilsuse tagada.