KAART | Kuidas hääletasid Euroopa parlamentide delegaadid ENPA Vene-hääletusel?

 (275)

Euroopa Nõukogu Parlamentaarne Assamblee (ENPA) toetas Venemaa delegatsiooni õiguste taastamist, mis võeti ära viis aastat tagasi Krimmi annekteerimise tõttu. Vastu olid eeskätt Ida- ja Põhja-Euroopa parlamentide delegaadid.

VIGADE PARANDUS: graafiku Soomet puudutavasse kommentaari lipsas eksitus: ettepaneku poolt olid tegelikult Kesk- ja Koonderakonna saadikud, vastu sotside ja Põlissoomlaste esindajad

President Kersti Kaljulaid nimetas otsust täna häbiväärseks, nördimust on väljendanud ka välisminister Urmas Reinsalu, kes ütles, et Venemaa mandaadi taastamine ei ole kooskõlas Euroopa Nõukogu väärtustega ja ei teeni Euroopa huve.

Aprillis 2014 jäeti Vene delegatsioon ENPA-s Krimmi sündmuste pärast ilma nii hääleõigusest kui õigusest saada valitud ENPA juhtorganite etteotsa ja osalusest järelvalvemissioonides.

ENPA toetas tänaöisel hääletusel Venemaa delegatsiooni õiguste taastamist. Lisaks Ukrainale hääletasid otsuse vastu Poola, Suurbritannia ja Balti riikide esindajad, sealhulgas Eesti parlamendi delegaadid Eerik-Niiles Kross, Indrek Saar ja Raivo E. Tamm.