KAART | Iraan: Iisrael ründas Süürias väljamõeldud ettekäänetel; Iisrael: Assad, vabane iraanlastest

 (67)
Kell 16.49: lisatud kaart rünnakukohtadega

Iraan mõistis täna Iisraeli õhurünnakud Süürias hukka ja väitis, et need viidi läbi väljamõeldud ettekäänetel. Iisraeli kaitseminister õhutas aga Süüriat Iraani vägedest vabanema.

„Iraan mõistab sionistliku režiimi rünnakud Süüria territooriumil otsustavalt hukka,” ütles Iraani välisministeeriumi esindaja Bahram Qasemi poolametliku uudisteagentuuri ISNA vahendusel.

„Sionistliku režiimi korduvad rünnakud Süüria territooriumil viidi läbi ettekäänetel, mis olid nende endi välja mõeldud ja alusetud,” lisas Qasemi.

„Need on Süüria riikliku suveräänsuse ja territoriaalse terviklikkuse rikkumised ja rahvusvahelise õiguse vastased,” lausus Qasemi.

Iisraeli kaitseminister Avigdor Lieberman õhutas aga täna Süüria presidenti Bashar al-Assadit Süüriat Iraani vägedest vabastama, hoiatades, et nende kohalolu seab Süüria ohtu, vahendab Asharq Al-Awsat.

„Assad, vabane iraanlastest ... nad ei aita sind ... nende kohalolu põhjustab ainult probleeme ja kahju,” ütles Lieberman.

Lieberman ütles Süürialt okupeeritud Golani kõrgendikke külastades, et Iisrael ei otsi vastasseisu. „Meie ei tulnud Iraani piirile, nemad tulid siia,” ütles Lieberman.