Juštšenko leevendas kaotusevalu jäise suplusega

 (6)
jus_ap
AP/Scanpix

Pühapäeval toimunud Ukraina presidendi valimiste esimeses voorus haledalt lüüa saanud riigipea Viktor Juštšenko trööstis end tänasel usupühal jäise suplusega.

Paljud õigeusklikud tähistavad 19. jaanuaril peetavat ristimispüha (Kreštšenije, ka kolmekuningapäev) suplusega jäises vees.

Ukraina presidendi pressiteenistuse teatel külastas Juštšenko Kiievis Puštša-Ozernaja kompleksis asuvat suurmärtrist usukannataja Barbara (Varvara) auks pühendatud kabelit.

Lähedalasuva järve ääres toimunud liturgia järel kümbles Juštšenko rahvaliku kombe kohaselt järvejäässe raiutud tiigis. Õhutemperatuur oli Kiievis teisipäeval kümme külmapügalat.

Reuters/Scanpix

Koos presidendiga osalesid usupühal ka mõned raadasaadikud, aga ka presidendi sekretariaadi töötajad ja valitsusametnikud.

President kavatseb osaleda ka püha puhul korraldatavatel rahvapidustustel, mis toimuvad ühel keset Dneprit asuva saare puhkekompleksis.  

17. jaanuaril toimunud valimistel saavutas Juštšenko viieprotsendilise valijate toetusega vaid viienda koha ja 7. veebruaril toimuvasse teise vooru ei saanud.

Võitlust presidenditooli eest jätkavad nüüd „regionaal" Viktor Janukovitš ja nägus peaminister Julija Tõmošenko.

Jäised usukümblused