Juba kümnendat nädalat tänavatel: „kollaste vestide” protestidel ei näi lõppu

 (42)

Tuhanded kollaste vestidega inimesed tulevad täna juba kümnendat nädalat tänavatele, et avaldada meelt kasvava elukalliduse ja ametis oleva valitsuse vastu.

Aktsioonid jätkuvad hoolimata sellest, et president Emmanuel Macron tunnistas juba enam kui aja eest poliitilist kaotust ja avaldas valmisolekut teha olulisi järeleandmisi.

Aktsioon, mis sai oma nime autojuhtide helkurvestide järgi, sai alguse valitsuse kavatsusest tõsta kütuseaktsiisi, aga kasvas järk-järgult üle laiemaks kriitikaks tsentristliku, ärisõbraliku valitsuse aadressil.

Ametis olev, rahva seas üha ebapopulaarsem valitsus teatas, et on valmis loobuma kütuseaktsiisist ja kaaluma ka üht meeleavaldajate peamist nõuet: rikastemaksu taastamist, mis tühistati pärast president Macroni ametisseastumist pooleteise aasta eest majanduse elavdamise eesmärgil.

Aktsioonid jäävad aga tagasihoidlikumaks. Täna hommikul oli Pariisi tänavatel umbes 3000 inimest, kes kogunesid Champs Elysees', parlamendi alamkoja ja Eiffeli torni lähedal, ent nende arv eeldatavasti päeva jooksul suureneb.