Joobes esinenud Jaapani eksminister leiti surnuna

 (8)
Joobes esinenud Jaapani eksminister leiti surnuna
Reuters/Scanpix

Endine Jaapani rahandusminister Shoichi Nakagawa, kes oli sunnitud ametist lahkuma ilmselt purjus peaga pressikonverentsil esinemise eest juhtivate tööstusriikide tippkohtumisel, leiti pühapäeval oma kodust surnuna.

56-aastase Nakagawa leidis tema naine näoli voodis lamamas. Hüvastijätukirja ei ole leitud ja arvatakse, et ta oli tolleks hetkeks juba kaheksa tundi surnud olnud. Surma põhjuse selgitab lahkamine, vahendab AFP.

Veebruaris Roomas juhtivate tööstusriikide G7 tippkohtumisel pressikonverentsil esinedes rääkis Nakagawa pehme keelega seosetut juttu. Ise väitis ta, et oli veidi veini joonud ning süüdistas oma uimasuses ajavahet ja külmetusevastast ravimit.

Nakagawa, kes ei teinud oma joomalembusest saladust, lubas enne hiljutisi parlamendivalimisi alkoholiga hüvasti jätta. Oma Hokkaido saarel asuvas valimisringkonnas jäi ta aga kaotajaks.

Nakagawa poliitiline karjäär algas tragöödiaga. Ta võttis üle oma isa, Ichiro Nakagawa koha parlamendis pärast seda, kui viimane oli enesetapu sooritanud. Ichiro Nakagawa tappis end tablettide üledoosiga hotellitoas, olles jäänud võitluses peaministrikoha eest kaotajaks.