Johnson kirjutati haiglast välja: tööle ta aga veel nii pea ei naase

 (66)
Täiendatud kell 16.35!
Johnson kirjutati haiglast välja: tööle ta aga veel nii pea ei naase
Foto: AFP

Suurbritannia peaminister Boris Johnson sai täna pärast koroonaviiruse põdemist haiglast välja. Veel enne seda tänas ta meedikuid, öeldes, et võlgneb neile oma elu. Tööle Johnson siiski nii pea ei naase.

Downing Street teatas, et peaminister jätkab taastumist oma kodus, vahendab uudistekanal BBC.

"Tema meditsiinimeeskonna soovitusel ei naase peaminister kohe tööle. Ta soovib tänada kõiki St Thomase haigla töötajaid saadud hiilgava ravi eest," seisis peaministribüroo avalduses. "Ta on oma mõtetes kõigiga, keda see haigus puudutab."

"Ma ei saa neid piisavalt tänada. Ma võlgnen neile oma elu," ütles Johnson pühapäeval oma esimeses avalduses pärast intensiivravist pääsemist.

Oma Twitteri kontol avaldatud teates soovis peaminister kõigile rõõmsaid lihavõtteid. "Tänavu jäävad kirikud kogu riigis suletuks ja pered veedavad need päevad üksteisest lahus," nentis Johnson. "Kuid jäädes koju, pidage meeles, et te kaitsete tervishoiusüsteemi ja päästate elusid".

Johnsoni 32-aastane kihlatu Carrie Symonds tänas täna samuti "suurepäraseid meditsiinitöötajaid", kirjutades oma Twitteri kontol, et "St Thomase haigla töötajad on imelised!". "Ma ei suuda teile selle eest kunagi tasuda ning jään teile igavseks tänulikuks," säutsus Symonds.

55-aastane Johnson teatas 27. märtsil, et suundub seoses koroonaviiruse sümptomite ilmnemisega isolatsiooni. Nädala eest, 5. aprillil toimetati ta Londoni St. Thomase haiglasse. Järgmisel õhtul, 6.aprillil, kui tema seisund halvenes, viidi ta üle intensiivraviosakonda ja talle anti hapnikku, Hingamisaparaadi abi ta ei vajanud, kinnitas Downing Street.

Seotud lood:

Tema seisund hakkas paranema nädala keskel ja juba neljapäeval pääses ta intensiivravist välja. Johnson hakkas omal jalal uuesti kõndima reedel, kui tema valitsus teatas tema paranemisest.

Suurbritannial puudub ametlik käsuliin peaministri teovõimetuse korral, kuid Johnson oli enne haiglasse suundumist määranud end asendama välisminister Dominic Raabi.

Võib veel mööduda päevi enne, kui Johnson täie tervisega tööle naaseb.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!