Johnson ähvardab Brexiti asjus valitsuse vastu hääletavad konservatiivid parlamendifraktsioonist välja visata

 (50)
Johnson ähvardab Brexiti asjus valitsuse vastu hääletavad konservatiivid parlamendifraktsioonist välja visata
Foto: Yui Mok, PA Wire/PA Images

Suurbritannia peaminister Boris Johnson ähvardas heita Konservatiivse Partei fraktsioonist välja kõik parlamendiliikmed, kes hääletavad Brexiti asjus valitsuse vastu.

Kõrgetasemeline allikas erakonnadistsipliini eest vastutavate whip’ide kontorist ütles, et kõik konservatiivide parlamendiliikmed, kes hääletavad sel nädalal valitsuse vastu, visatakse erakonna fraktsioonist välja ja neil ei lubata järgmistel valimistel konservatiivide ridades kandideerida, vahendab Reuters.

Whip’id ütlevad konservatiivide parlamendiliikmetele täna väga lihtsa sõnumi – kui nad ei suuda hääletada teisipäeval koos valitsusega, hävitavad nad valitsuse läbirääkimispositsiooni ja annavad kontrolli parlamendi üle Jeremy Corbynile,” ütles allikas. „Iga konservatiivide parlamendiliige, kes seda teeb, tagandatakse whip’i poolt ja ta ei kandideeri konservatiivide kandidaadina valimistel.”

Brexiti-lahing jõuab lõppmänguni sel nädalal, kui kõigi erakondade opositsioonilised parlamendiliikmed püüavad kas muuta seadust või valitsust, et blokeerida nende hinnangul majanduslikult kahjulikku kokkuleppeta Brexitit.

Opositsioonilise Leiboristliku Partei juht Corbyn kavatseb teha kõik kokkuleppeta Brexiti peatamiseks.

Johnsonil on 650-liikmelises parlamendis vaid ühehääleline enamus, mis tähendab, et tema ähvardus heita erakonna fraktsioonist välja näiteks sellised parlamendiliikmed nagu endine rahandusminister Philip Hammond või endine justiitsminister David Gauke võib viia uute valimisteni.

Küsitlus #118543