Jekaterinburgis kukkus viiendalt korruselt alla ja suri Vene palgasõduritest Süürias kirjutanud ajakirjanik

 (60)
Jekaterinburgis kukkus viiendalt korruselt alla ja suri Vene palgasõduritest Süürias kirjutanud ajakirjanik
Foto: RIA Novõi Den

Venemaal Jekaterinburgis kukkus viienda korruse aknast alla ajakirjanik Maksim Borodin, kes kirjutas eraturvafirma Wagner palgasõdurite hukkumisest Süürias, teatas agentuur Novõi Den, mille heaks ta töötas.

Borodin kukkus oma korteri aknast alla 13. aprillil. Arstid võitlesid mitu päeva tema elu eest, aga vigastused osutusid liiga tõsisteks ja ta suri teadvusele tulemata.

Novõi Deni peatoimetaja Polina Rumjantseva usub, et ajakirjaniku surm ei saanud olla juhus ega enesetapp.

„Et mõista, mis juhtus, tuleb saada ligipääs korterile, me tegeleme sellega. Kui ilmneb mingigi viide kuriteole, anname kõigile teada,” ütles Rumjantseva MBH Mediale.

Rumjantseva sõnul ei olnud Borodinil enesetapuks mingit põhjust.

Politsei teatel ei ole Borodini kukkumisel esialgsetel andmetel kriminaalset tausta.

„Ajakirjaniku korteri uks oli seestpoolt riivi pandud, see asjaolu räägib sellest, et keegi sellest ei väljunud ja kõrvalisi isikuid korteris ilmselt ei olnud. Korteri võtmed olid omal kohal. Kirja, mis olukorda seletaks, ei leitud,” teatas Venemaa siseministeeriumi Sverdlovski oblasti peavalitsus.

Borodin oli üks esimestest, kes kirjutas eraturvafirma Wagner palgasõdurite hukkumisest Süürias USA juhitud koalitsiooni rünnakus 7. veebruaril. Tema uuringud puudutasid Süürias hukkunud Asbesti linnast pärit palgasõdureid.