Järjekordne rekordarv: Leedu teatas ligi pooletuhandest uuest koroonaviirusega nakatunust

 (45)
Järjekordne rekordarv: Leedu teatas ligi pooletuhandest uuest koroonaviirusega nakatunust
Foto: EPA

Leedu terviseameti teatel tuli viimase ööpäevaga juurde pea pooltuhat uut koroonaviirusega nakatunut, mis on kogu pandeemia aja suurim näitaja.

Tänase statistika kohaselt tõusis nakatunute koguarv 474 võrra 9578-ni. Juhtumitest 2537 diagnoositi selle nädala jooksul, samal ajal kui aktiivsete juhtumite arv on viimase seisuga 5388, vahendab Leedu Delfi.

Tervishoiutöötajate sõnul nakatus 156 inimest kokkupuutel juba teadaoleva nakatunuga, samal ajal kui 318 juhtumi puhul ei ole nakkusallikas veel teada. Vähemalt kaks inimest saabusid haigena välisriigist: Valgevenest ja Norrast.

Oma elu on COVID-19 tagajärjel Leedus jätnud 132 inimest, neist 17 sel nädalal ja omakorda kolm viimase ööpäeva jooksul.

Lätiski rekordarv

Viimase ööpäevaga kinnitati Lätis rekordarv 259 uut koroonaviirusega nakatumise juhtumit ja hospidaliseeriti 27 patsienti, teatas sealne Haiguste Ennetamise ja Kontrolli Keskus (SPKC).

Tänase seisuga on Lätis koroonaviirus diagnoositud 4467 inimesel, mida on 1075 võrra rohkem kui nädala eest. Aktiivseid juhtumeid on 3110, mida on 1047 võrra enam kui nädal tagasi, vahendab Läti Delfi.

Tervishoiuteenistuse teatel on praegu haiglas samuti rekordarv 127 COVID-19 patsienti, kellest 119 seisund on raskuselt keskmine ja kaheksa seisund raske. Vaid nädal tagasi oli Lätis haiglaravil kokku 69 koroonapositiivset inimest.