Janukovitš kinnitas skandaalse Vene baasilepingu

 (16)
Harkiv
AP/Scanpix

Ukraina president Viktor Janukovitš allkirjastas skandaalse Harkivi lepingu, mis lubab Venemaa Musta mere laevastikul jääda veel 25+5 aastaks Krimmi. Lisatud videod Sevastoopoli pärast peetud "lahingust"!

Presidendi administratsiooni juht Anna German ütles infoagentuurile Interfax-Ukraina, et Janukovitš ratifitseeris Venemaa ja Ukraina parlamentide vastuvõetud seaduse enne oma tänast visiiti Valgevenesse.

27. aprillil kinnitas baasilepingu Ukraina ülemraada, mille istungi ajal toimus parlamendi ees tuhandete osalejatega massimeeleavaldus. Saalis aga klaarisid poliitilised vastased rusikatega arveid. Spiiker Volodõmõr Lõtvõni loobiti aga puhkes suitsupommide ja munadega.

Ukraina möllu refräänina kinnitas pakti ühehäälselt Vene riigiduuma. Osalemast loobus vaid Vladimir Žirinovski ja tema fraktsioon, kelle arvates polevat Ukraina „sellist kingitust ära teeninud". Päev hiljem tegi seda ka ülemkoda

Pakti vastuvõtmise järel teatas presidendivalimised kaotanud endine peaminister Julija Tõmošenko kavatsusest sõita regioonidesse ja ärgitada rahvast vastuhakule. Lisaks kavatseb ta kutsuda Kiievi kesklinna Maidan Nezaležnostile (Vabaduse väljak) massimiitingu kokku kutsuda.