Jälle tuli NATO hävitajatel jälgida kaht Vene lennukit Eesti lähedal

 (40)
Jälle tuli NATO hävitajatel jälgida kaht Vene lennukit Eesti lähedal
Foto: RAF

Suurbritannia õhujõudude hävitajatel tuli eelmisel nädalal korduvalt Ämari lennuväebaasist välja lennata, veendumaks, et Vene lennukitel ei oleks võimalik Eesti õhuruumi siseneda.

Tegemist oli juba kaheksanda korraga viimase kuue nädala jooksul, mil brittidel tuli kiirustada, et jälgida Vene Föderatsiooni sõjalennukite liikumist Eesti õhuruumi lähedal, vahendab ajaleht The Daily Telegraph.

Hävitajatel Eurofighter Typhoon tuli Ämarist välja lennata nii reedel, 14. juunil, kui laupäeval, 15. juunil: mõlemal päeval lendasid Eesti õhuruumile lähedale Vene hävitaja SU-30 ja transpordilennuk IL-76.„Jah, me kiirustasime, et tuvastada kaht kontakti, kes lähenesid Eesti õhuruumile lõunast,“ ütles Briti hävitaja piloot. „Eskortisime kaht lennukit 15 minutit nende teekonnal (Kaliningradist -toim) tagasi mandri-Venemaa suunas. Ja andsime seejärel vastutuse üle soomlaste QRA-le (kiirreageerimisüksusele -toim), mille õhusõidukitel tuli samuti välja lennata, arvestades, et venelased lendasid Eesti ja Soome õhupiiri vahel.“