Jalgpallimatš lõppes vihase kaklusega

 (10)

Itaalia klubi AS Roma ja Türgi Galatasaray kolmapäevane Euroopa Meistrite Liiga B-grupi mäng lõppes Rooma olümpiastaadionil 1-1 viigi, ent vihase taplusega.

Mängijad klohmisid üksteist ja Roma brasiillasest keskmängijat Francisco Limat nähti rusikatega vehkimas, kui kohtunikud teda tagasi hoida üritasid.

Roma treener Fabio Capello ütles Itaalia televisoonile, et ei oska öelda, millest asi alguse sai. “Mul on hea meel, et suutsin oma mängijad kaklusest eemal hoida.”

Vastasmeeskondade mängijad läksid kiskuma teel väljakult riietusruumidesse viivasse tunnelisse. Nende lahutamiseks läks vaja kohtunikke ja märulipolitseid.

Paistis, et Galatasaray treeningmeeskonna liikmed üritasid provotseerida Limat, kes on kaks aastat Türgis mänginud ja oskab seetõttu türgi keelt.

Vähemalt kaks Galatasaray dressis meest kähmles ka politseiga.

Neljapäeval mõistis jalgpallitapluse hukka Türgi välisminister Ismail Cem, kelle sõnum meenutas toimunu talle fašistliku Itaalia aegu.

Cem süüdistas kokkupõrgetes Itaalia jalgpallureid ja politseid.

“Televiisorit ja ajalehti vaadates mõtlesin, et vaatan fašisti (Benito) Mussolini ja Mussolini politsei aega, mitte Euroopat aastal 2002,” ütles Cem.

Tema sõnul oli Itaalia politsei nii hoos, et järgnes Türgi mängijatele koguni riietusruumi ja peksis neid seal.