Izvestija: Venemaa mustas nimekirjas on enam kui 200 välismaalast, kes võivad saada sissesõidukeelu

 (20)
Izvestija: Venemaa mustas nimekirjas on enam kui 200 välismaalast, kes võivad saada sissesõidukeelu
Foto: Mihhail Metsel, ITAR-TASS

Ajalehe Izvestija andmetel on Venemaa koostanud musta nimekirja enam kui 200 inimesest, kellele võidakse keelata Venemaale sisenemine. Enamik neist on poliitikud, ametnikud ja Venemaa vastu meelestatud ühiskonnategelased Euroopa Liidust ja USA-st.

Venemaa välisministeerium informatsiooni konkreetsete nimede kohta ei kommenteerinud, kuid ei välistanud, et nimekirja võidakse peegeldavalt laiendada, kui venemaalaste vastu kehtestatakse uusi sanktsioone. Presidendi administratsioonile lähedane allikas ütles Izvestijale, et Venemaa saatkondadele on juba antud korraldus koostada Venemaal varasid omavate russofoobselt meelestatud väliskodanike nimekirjad.

Allikas ütles Izvestijale, et Venemaa must nimekiri peegeldab numbriliselt Euroopa Liidu ja NATO riikide analoogilisi nimekirju. Kodanike arvult esimesel kohal on USA enam kui 60 inimesega. Mõjukamatest tegelastest on nimekirjas presidendi abi asetäitja rahvusliku julgeoleku alal Caroline Atkinson, presidendi abid Daniel Pfeiffer ja Benjamin Rhodes, kongressi enamuse juht Harry Reid, esindajatekoja spiiker John Boehner, senati väliskomitee esimees Robert Menendes, senaatorid Mary Landrieu, John McCain ja Daniel Coats. Lisaks sellele on nimekirjas USA kodanikud, kes sattusid musta nimekirja juba enne Magnitski seaduse vastumeetmeid.

Teiste riikide kodanikke on Venemaa mustas nimekirjas keskmiselt 10-20.