Itaalias lumelaviini alla jäänud hotellist leiti päästetööde käigus kolm elusat kutsikat

 (19)

Päästjad otsivad endiselt Itaalia keskosas lumelaviini alla jäänud Rigopiano mägihotellist inimesi.

Viiendat päeva käivad päästetööd on tänaseks toonud välja seitse surnukeha, üheksa inimest on elusana leitud. 22 hotellikülastaja asukoht on endiselt teadmata.

Lisaks leiti täna elusalt kolm koerapoega.

Lumelaviin tabas Itaalia keskosas Abruzzo regioonis asuvat Rigopiano hotelli kolmapäeval pärast piirkonda raputanud mitmeid maavärinaid.

Päästjad pidid hotellini jõudmiseks suusatama ja kaevama ning jõudsid kohale alles kell 4.30 ööl vastu neljapäeva. Lumi blokeeris hädaabisõidukite jaoks tee.

"Hotelli ülemist osa ei ole enam olemas – see on lund täis erinevate tubade sees," ütles päästemeeskondadega kaasas olnud arst Gianluca Fachetti BBC-le. "Aga seal on mitu korrust ja me arvame, et suurem osa inimestest on esimesel korrusel, mitte teisel ega kolmandal, ja see on väga keeruline, aga ikkagi me loodame, et seal võib olla keegi elus."

Näib, et külalised olid kogunenud neljatärni spaahotelli esimesele korrusele, et oodata evakueerimist pärast maavärinaid.

Hotelli oli sisse registreeritud 22 külalist ning seal oli ka seitse töötajat. Päästjate sõnul võis aga hoones olla 35 inimest.

Laviin leidis aset millalgi 16.30 ja 17.40 vahel, võib järeldada hotellis olnud inimeste sõnumitest ja telefonikõnedest.

Seotud lood:

Laviin vajutas osaliselt sisse hotelli katuse ning nihutas mõnede teadete järgi kogu hoonet kümme meetrit edasi.

Juhtunust teatas telefoni teel parajasti väljas olnud külaline Giampiero Parete, kelle naine ja kaks last on kadunud. Parete läks välja midagi autost võtma. Ta jäi küll lume alla, aga sai välja.

Ajaleht La Stampa avaldas 23 nime, mis viitavad sellele, et enamik hotellis olnutest olid itaallased, kuid nende hulgas oli ka üks Šveitsi kodanik ja üks rumeenlane.

Hotellis oli kolm last vanuses kuus, seitse ja üheksa aastat ning vanim inimene nimekirjas on 60-aastane.