Itaalias kasvas koroonaviiruse surmajuhtumite arv päevaga 475 võrra

 (70)
Itaalias kasvas koroonaviiruse surmajuhtumite arv päevaga 475 võrra
Foto: Alfredo Falcone, ZUMAPRESS.com

Itaalias tõusis koroonaviirusesse surnute arv ühe päevaga 475 võrra ja jõudis ligi 3000-ni, mis on suurim kasv pärast epideemia algust. Nakatumisjuhtumeid on Itaalias 35 713 ja üle 4000 on paranenud.

Lombardias registreeriti ühe päevaga 319 surmajuhtumit, vahendab BBC News.

Itaalia on olnud lukus ligi kaks nädalat. Inimestel on kästud kodus püsida, aga surmade arv on jätkanud kasvu.

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) hädaolukordade direktor Mike Ryan ütles, et selle põhjus on ilmselt „hämmastav“ nakatumisjuhtumite arv tervishoiusüsteemi sees ning suur eakate osakaal elanikkonnas.

Hispaanias on nüüd 598 surma- ja 13 716 nakatumisjuhtumit. Algatati juurdlus vähemalt 17 Madridi-lähedase hooldekodu asuka surma kohta. Seal on ka kümneid nakatumisjuhtumeid.

Seotud lood:

Prantsusmaal kasvas kinnitatud nakatumiste arv teisipäeval 16% ja jõudis 7730-ni. Surmajuhtumite arv kasvas 175-ni. Vaid 7% surnutest on alla 65-aastased.

Saksamaal on 12 surma- ja 8198 nakatumisjuhtumit. Liidukantsler Angela Merkel kutsus telepöördumises sakslasi järgima piiranguid, mis on mõeldud pandeemia vastu võitlemiseks. „Pärast Saksamaa ühinemist, tegelikult pärast Teist maailmasõda ei ole meie maa jaoks olnud sellist väljakutset, kus tegutsemine solidaarselt oli nii väga otsustav,“ ütles Merkel.

Belgias on 14 surma- ja 1486 nakatumisjuhtumit.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!