Itaalias jäi hotell lumelaviini alla, päästjate teatel on palju hukkunuid

 (46)
Lisatud kaart sündmuskohaga

Itaalia Abruzzo regiooni Pescara provintsis tabas pärast mitut maavärinat ühte hotelli lumelaviin. Päästjate teatel on palju hukkunuid.

Päästjad nägid öö läbi vaeva Gran Sasso mäenõlval asuva Rigopiano hotellini jõudmiseks, vahendab BBC News.

Üks inimene on lume alt välja toodud surnuna ja kaks inimest on leitud elusana, kuid enamik näib olevat lume alla mattunud. Ühe ametniku sõnul on hotellis "palju hukkunuid".

Itaalia keskosa mägist piirkonda tabas kolmapäeval neli järjestikust maavärinat ning maa-alustest tõugetest teatati ka öösel.

Hotelli katus varises osaliselt kokku ning kohalikud elanikud kutsusid kohale päästeteenistuse.

Päästjate sõnul oli Rigopiano hotellis laviini ajal 20 turisti ja seitse töötajat. Päästjad on püüdnud ellujäänutega ühendust saada, kuid keegi pole vastanud.

"On palju hukkunuid," tsiteeris Itaalia meedia päästemeeskonna juhti Antonio Crocettat.

Itaalia meedia teatas, et mõnedel hotelli külalistel õnnestus pärast lõksu jäämist sõnumeid saata. "Appi, me sureme külma kätte," tsiteeris uudisteagentuur ANSA üht sõnumit.

Lumetorm ja blokeeritud teed muutsid hotellini jõudmise keeruliseks. Autod ei saanud lumest läbi ja osa päästjaid kasutas kohale jõudmiseks suuski. Itaalia meedia teatel jõudsid nad kohale kell 4 öösel.

Kaks inimest leiti hoone juurest väljast elusana ja viidi haiglasse. Üks neist kannatas alajahtumise all.

Laviinihoiatus anti juba varem pärast mitut maavärinat Kesk-Itaalias.

Eestlane Itaalias, anna teada, milline on olukord piirkonnas peale maavärinat ja mida on kuulda traagilisest hotelli juhtumist. Ootame infot vihje@delfi.ee.