Itaalias hakatakse koroonapiiranguid eiravaid inimesi püüdma droonide abil

 (6)
Itaalias hakatakse koroonapiiranguid eiravaid inimesi püüdma droonide abil
Credit:Giuseppe Fama/PACIFIC PRE/SIPA

Itaalias on viimaks aru saadud, et prääniku asemel tuleb kasutada piitsa - kes karantiinireegleid eirab, saab kopsaka trahvi või vangistuse. Nüüd anti politseile luba rikkujate tabamiseks kasutada droone.

CNN vahendab, et Itaalia lennuliiklusteenistus kinnitas korralduse, mille kohaselt võivad ametivõimud inimeste järele luuramiseks kasutada droone. Korralduses märgiti, et arvestades eriolukorda ja politseinike palveid, tullakse nüüd vastu ja lubatakse droone kasutada.

9. märtsil laiendas Itaalia koroonaviirusevastaseid erakorralisi meetmeid, mis hõlmavad reisipiiranguid ja avalike kogunemiste keeldu, kogu riigile.

Meetmed sisaldavad näiteks kõigi avalike kogunemiste keelamist ja kogu riigisisese liikumise peatamist, kui tegu pole just tööks vajaliku liikumise või hädaolukorraga. Praegu on õige aeg kodus istuda, on võimuesindajad korduvalt rõhutanud.

Ometi pole viirusepuhang vaibunud ja paljud inimesed vilistavad keeldudele. Rikkumiste korral on nüüdseks kehtestatud ka karmid karistused, lisaks rahatrahvile on võimalik ka vanglakaristus kuni kuus kuud.

Viimastel andmetel on Itaalias viirusesse nakatunud 63 927 inimest, surnud on neist 6077.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!