Itaalia uuring: 99% koroonaviirusesse surnutest põdes ka muid haigusi

 (34)
Itaalia uuring: 99% koroonaviirusesse surnutest põdes ka muid haigusi
Foto: FOTOGRAMMA, EPA

Itaalia Riikliku Tervishoiuinstituudi uuringu järgi on 99% koroonaviirusesse surnutest olnud inimesed, kes on kannatunud ka muude terviseprobleemide käes.

Värske uuring võib anda aimu sellest, miks on Itaalia suremus, umbes 8% kõigist nakatunutest, suurem kui teistes riikides, vahendab Bloomberg.

Roomas asuv instituut on uurinud umbes 18% koroonaviiruse surmajuhtumite meditsiiniandmeid ja leidnud, et vaid kolmel ohvril ehk 0,8% kõigist ei olnud varasemat patoloogiat. Ligi pool ohvritest kannatas vähemalt kolme varasema haiguse käes ning umbes neljandikul oli kaks ja veel neljandikul üks varasem haigusseisund.

Enam kui 75 protsendil oli kõrge vererõhk, umbes 35 protsendil diabeet ja kolmandikul südamehaigus.

Koroonaviirusesse surnute keskmine iga Itaalias on 79,5 aastat. 17. märtsi seisuga oli koroonaviirusesse surnud 17 alla 50-aastast inimest. Kõik Itaalia alla 40-aastased ohvrid on olnud muid tõsiseid haigusi põdenud mehed.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!