Itaalia uue valitsuse poliitika: sisserändajate kohustuslik jaotamine EL-is ja Venemaa-vastaste sanktsioonide ülevaatamine

 (48)
Itaalia uue valitsuse poliitika: sisserändajate kohustuslik jaotamine EL-is ja Venemaa-vastaste sanktsioonide ülevaatamine
Giuseppe ConteFoto: ANDREAS SOLARO, AFP

Itaalia uue populistliku valitsuse peaminister Giuseppe Conte lubas täna oma esimeses programmilises kõnes parlamendi ees pärast ametisse vannutamist sisserändajad Euroopa Liidus ära jagada ja üle vaadata Euroopa Liidu sanktsioonid Venemaa vastu.

Conte pöördus senati poole enne kaht usaldushääletust, millega peaks tema paremäärmuslaste ja euroskeptikute valitsus ametisse kinnitatama, vahendab AFP.

Conte kinnitas esimeses kõnes mitmeid koalitsiooni põhiteemasid, sealhulgas karmi sisserändepoliitikat, kasinuspoliitikast loobumist ja sõbralikke žeste Moskva suunas.

„Me tahame riigivõlga vähendada, aga me tahame seda teha kasvuga, mitte kasinusmeetmetega,” ütles Conte.

„Me kutsume jõuliselt Dublini regulatsiooni ülevaatamisele, et saada austus kohustuste ausale jagamisele ja saavutada varjupaigataotlejate kohustusliku jaotamise automaatne süsteem,” teatas Conte.

Venemaa kohta ütles Conte: „Me edendame sanktsioonide süsteemi ülevaatamist.”

Nii endise peaministri Silvio Berlusconi erakond Forza Italia kui ka vasaktsentristlik Demokraatlik Partei on teatanud, et ei hääleta uue valitsuse poolt.

Siiski oodatakse, et süsteemivastase Viie Tähe Liikumise (M5S) ja paremäärmusliku Liiga koalitsioonivalitsus läbib tänased usaldushääletused senatis ja saadikutekojas edukalt, sest koalitsioonierakondadel on mõlemas kojas enamus.