Itaalia rangeid liikumispiiranguid kavatsetakse pikendada 13. aprillini

 (5)
Itaalia rangeid liikumispiiranguid kavatsetakse pikendada 13. aprillini
Foto: YARA NARDI, REUTERS

Itaalia koroonaviirusevastaseid liikumispiiranguid kavatsetakse pikendada 13. aprillini, teatas riigi tervishoiuminister Roberto Speranza täna.

„Me ei tohi esimesi positiivseid signaale segi ajada signaaliga „kõik on korras“. Andmed näitavad, et me oleme õigel teel ja et drastilised otsused kannavad vilja,“ ütles Speranza parlamendi ülemkojas senatis, vahendab Guardian.

Kuigi andmed on näidanud, et nakatumisjuhtumite lisandumine on Itaalias aeglustumas – 4053 uut juhtumit eile – on suremus endiselt üle 800 inimese päevas.

Itaalia oli esimene lääneriik, mis kehtestas ranged liikumispiirangud. See toimus 9. märtsil.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!