Itaalia minister: krutsifiksi vastased surgu maha!

 (85)
Ignazio La Russa
Scanpix

Itaalia kaitseminister Ignazio La Russa läks kolmapäeval televisiooni otsesaates endast välja, rääkides Soomest pärit naise nõudest kõrvaldada Itaalia koolidest krutsifiksid.

„Me ei võta krutsifikse koolide seintelt maha. Kes seda soovivad, võivad maha surra. Krutsifiksid jäävad kõikidesse koolidesse. Surgu maha,” röökis La Russa televisiooni otsesaates „La vita in diretta” Helsingin Sanomate vahendusel.

Kui kaitseminister kaamerate ette kutsuti, alustas ta raevukat monoloogi krutsifikside kaitseks ja kritiseeris teravalt seisukohta, mille järgi peaks krutsifiksid riiklike koolide klassiruumidest eemaldama.

La Russa sõimas ka rahvusvahelisi organisatsioone, ÜRO-d ja Euroopa inimõiguste kohut.

„ÜRO ja teised mõttetud rahvusvahelised organisatsioonid ei tähenda mitte midagi,” ütles La Russa.

Stuudiopublik tervitas kaitseministri raevupurset marulise aplausiga. Ka saatejuht Lamberto Sposini teatas, et on La Russaga ühte meelt.

Euroopa inimõiguste kohus otsustas teisipäeval, et riiklike koolide seinale kinnitatud krutsifiksid rikuvad laste usuvabadust ja vanemate õigust kasvatada lapsi oma veendumuste kohaselt.

Kohus arutas asja Itaalias elava soomlanna Soile Lautsi soovil. Lautsi ütles teisipäeval Helsingin Sanomatele, et tema ja tema pere on saanud mitmeid tapmisähvardusi.