Itaalia lubas suurendada kulutusi koroonaviiruse majandusliku mõju leevendamiseks

 (3)
Itaalia lubas suurendada kulutusi koroonaviiruse majandusliku mõju leevendamiseks
Giuseppe ConteFoto: Zucchi/Insidefoto/Ropi, ZUMAPRESS.com

Itaalia valitsus lubas suurendada veelgi kulutusi „ulatusliku šokiteraapia tingimustes” koroonaviiruse puhangu majandusliku mõju leevendamiseks. Riik püüab kohaneda kõige tõsisemate piiravate meetmetega pärast Teist maailmasõda.

Peaminister Giuseppe Conte ütles täna, et valitsus pumpab rohkem raha haiguspuhangu mõju leevendamisse, vahendab BBC News.

Conte ütles ka, et Itaalia suudab viirusest üle saada, kui inimesed järgivad reegleid, ja lisas, et vajalikud ohverdused tuleb teha ühise kasu nimel.

„Valitsus ei säästa jõudu, et kindlustada, et meetmete pakett lepitakse kokku EL-i tasemel koordinatsioonis kogu rahvusvahelise kogukonnaga,” lausus Itaalia majandusminister Roberto Gualtieri.

Täna hommikul langes peamine aktsiaindeks Milanos peale börsi avanemist üle kaheksa protsendi.

Karmid karantiinireeglid kestavad vähemalt 3. aprillini, teatas Itaalia valitsus.

Need puudutavad veerandit Itaalia elanikkonnast ja keskenduvad riigi rikkale põhjaosale, mis on majanduse vedur.

Valitsus teatas, et karantiinitsooni sisse või sealt välja lubatakse ainult tõsistel tööalastel või perekondlikel põhjustel, mida ei saa edasi lükata. Lennukiga saabujad ja lahkujad, välja arvatud ajutised külastajad, peavad oma reisi põhjendama.

Seotud lood:

Raudteejaamades mõõdetakse inimeste temperatuuri.

Ristluslaevadel on keelatud silduda Veneetsias.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!