Itaalia keelab jõuluaegse reisimise regioonide vahel

 (5)
Itaalia keelab jõuluaegse reisimise regioonide vahel
Foto: Matteo Nardone, ZUMAPRESS.com

Itaalia keelab 21. detsembrist kuni 6. jaanuarini reisimise regioonide vahel. Lisaks sellele hakkab kehtima liikumiskeeld kella 22-st kuni viieni hommikul.

Mõnedes regioonides võivad restoranid avatud olla kuni kella 18-ni, aga mujal on lubatud ainult toitu kaasa müüa. Mäesuusanõlvad on suletud 7. jaanuarini, vahendab BBC News.

Itaalias teatati suurimast surmade arvust päevast pärast pandeemia algust, mis on nüüd 993.

„Me ei tohi valvsust kaotada,” ütles peaminister Giuseppe Conte pressikonverentsil. „Me peame kõrvaldama kolmanda laine ohu, mis võib saabuda jaanuaris ega ole vähem tõsine kui esimene ja teine.”

Reisimisel kehtivad erandid tööalastel, meditsiinilistel ja hädaolukorra põhjustel.

Lisaks regioonide vahelise reisimise keelule ei ole esimesel ja teisel jõulupühal ning uue aasta esimesel päeval inimestel lubatud lahkuda kodulinnast.

Uusi piiranguid kritiseerisid kohalikud võimud, kelle sõnul keskvalitsus nendega ei konsulteerinud.

Itaalia suurima rahvaarvu ja suurima koroonasuremusega Lombardia regiooni kuberner Attilio Fontana nimetas uusi reegleid hullumeelseteks.

Itaalias on koroonaviiruse tagajärjel surnud kokku üle 58 000 inimese. Enne eilset oli päevane surmade rekord 969, mis on pärit 27. märtsist.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!