Itaalia ja Holland löögi all

 (8)

Rühmitus Islami Tawhid ähvardab rünnata Itaaliat ja Hollandit, kui need oma vägesid Iraagist ära ei too, teatas pühapäeval islami võrguleheküljele riputatud avaldus.

Pühapäeval täitus teise islamirühmituse Abu Hafs al-Masri Brigaadide antud tähtaeg Itaalia vägede väljatoomiseks Iraagist.

“Me oleme valmis ja ootame õiget aega, et raputada kõiki Iraaki vägesid saatnud Euroopa riike. Soovitame Hollandil oma väed Iraagist ära tuua, muidu ei vastuta me selle eest, mis juhtuda võib,” teatas Islami Tawhid.

Pöördumises Itaalia peaministri Silvio Berlusconi poole märkis rühmitus: “Te olete esitanud väljakutse islami sõduritele, oodake siis islami maavärinat.”

Varem on Islami Tawhid ähvardanud muuta Iraagi Salvadori vägede jaoks põrguks, kui Salvador viib ellu kavatsuse saata Iraaki uus väekontingent.

Väidetavalt al-Qaedaga seotud Abu Hafs al-Masri Brigaadid on kutsunud oma võitlejad ründama “kõiki sihtmärke” Itaalias pärast seda, kui 15. augustil täitus nende ultimaatumi tähtaeg. Itaalia eiras ultimaatumit, kuid on kinitanud, et suhtub ähvardusse tõsiselt.