Itaalia endine peaminister Berlusconi on koroonaviiruse põhjustatud kopsupõletikuga haiglas

 (11)
Itaalia endine peaminister Berlusconi on koroonaviiruse põhjustatud kopsupõletikuga haiglas
Foto: Valerio Portelli, ZUMAPRESS.com

Itaalia endine peaminister, 83-aastane Silvio Berlusconi on pärast positiivse koroonaviiruse testi andmist varases staadiumis kahepoolse kopsupõletikuga haiglas, teatas uudisteagentuur ANSA.

Berlusconi veetis öö Milano haiglas jälgimise all pärast positiivse proovi andmist kolmapäeval. Tema erakond Forza Italia teatas varem, et seisund ei anna põhjust muretsemiseks, vahendab BBC News.

Koroonaviirusega on nakatunud ka Berlusconi elukaaslane, 30-aastane Marta Fascina ja kaks last. Pärast puhkust Sardiinias oli Berlusconi koos Fascinaga Milano lähedal Arcores eneseisolatsioonis. Nakatumisnäitajad Sardiinias on praegu kõrgemad kui mujal Itaalias.

„Vajalik oli väike ettevaatusabinõuna hospidaliseerimine, et jälgida Covid-19 kulgu, aga temaga on kõik korras,” teatas Forza Italia senaator Licia Ronzulli.

Berlusconi viidi San Raffaele haigla isolatsiooniosakonda. Kahepoolne kopsupõletik on koroonaviiruse patsientide tavapärane komplikatsioon.

Seotud lood:

Varem oli Berlusconi ihuarst dr Alberto Zangrillo öelnud, et sümptomid puuduvad.

Eile saatis Berlusconi parteiaktivistidele Genovasse telefonisõnumi, milles ütles, et jätkab tööd valimiskampaaniaga nii hästi, kui suudab. Ta on ka öelnud, et ei tea, kuidas viiruse sai.

Itaalias toimuvad 21.-22. septembril kevadel koroonapandeemia tõttu edasi lükatud regionaalvalimised.

Eelmisel kuul võõrustas Berlusconi oma Sardiinia luksusvillas ärimees Flavio Briatoret, kellel testiti koroonaviirus augusti lõpus. Briatorel on Sardiinias ööklubi nimega Miljardär.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!