Itaalia eitab Talibani äraostmist Afganistanis

 (5)
Itaalia eitab Talibani äraostmist Afganistanis
AP/Scanpix

Itaalia ja NATO lükkasid neljapäeval ümber Briti ajalehe The Times väited, et Itaalia luureteenistus maksis salaja Talibanile tuhandeid dollareid, et säilitada itaallaste kontrolli all oleval Afganistani territooriumil rahu.

Peaminister Silvio Berlusconi administratsioon nimetas The Timesi väiteid täiesti alusetuiks. Itaalia kaitseminister nimetas artiklit rämpsuks ja ütles, et tahab ajalehe kohtusse kaevata, vahendab Associated Press.

Kabulis lükkas väited ümber Afganistani NATO vägede ameeriklasest pressiesindaja kolonel Wayne Shanks, kes ütles, et NATO ei maksa altkäemaksu ega maksa mässulistele.

Prantsusmaa kaitseministeeriumi esindaja Christophe Prazuck ütles, et tal pole mingit informatsiooni The Timesis kirjutatu kinnitamiseks ning väitis, et liitlasväed Afganistanis jagavad informatsiooni ja usaldavad üksteist vastastikku.

Itaalia kaitseminister Ignazio La Russa ütles, et kohalike heatahtlik suhtumine Afganistanis teenivatesse itaallastesse tuleneb sellest, et itaallased veedavad palju aega kohalikega rääkides ja võidavad nii nende usalduse.