Islamiriik võttis endale vastutuse elumaja ja väikebussi plahvatuste eest Venemaal Magnitogorskis

 (18)
Islamiriik võttis endale vastutuse elumaja ja väikebussi plahvatuste eest Venemaal Magnitogorskis
Foto: Olga Šnaider, TASS

Terrorirühmitus Islamiriik võttis endale vastutuse elumaja ja väikebussi plahvatuste eest Venemaal Magnitogorskis, teatas organisatsioon SITE Intelligence Group, mis jälgib terroristide tegevust internetis.

Vastutusest plahvatuste eest räägitakse Islamiriigi ajalehes Al-Naba. Öeldakse, et Islamiriigi pooldajatel õnnestus paigutada majja lõhkeaine ja see plahvatama panna. Terroristid seletavad oma senist vaikimist sel teemal ligi kolme nädala vältel terroriakti toime pannute julgeoleku tagamisega, vahendab telekanal Dožd.

Plahvatus üheksakordses elumajas Magnitogorskis toimus 31. detsembri hommikul. Kokku varises osa majast, mille tagajärjel hukkus 39 inimest. Õiguskaitseorganid on rääkinud gaasiplahvatusest.

1. jaanuaril plahvatas samal tänaval, kus asub kokku varisenud maja, väikebuss Gazel. Venemaa siseministeerium nimetas taas põhjuseks gaasiseadmete riket.

Väljaannete Znak.com ja 74.ru allikad rääkisid, et plahvatus majas võis olla terroriakt ja väikebussi plahvatus võis olla seotud terroristide kinnipidamisega.

4. jaanuaril teatas Venemaa uurimiskomitee, et kriminalistid ja eksperdid lõpetasid rusude läbivaatamise ega leidnud lõhkeainete ega nende komponentide jälgi.