Islamiriik teatas, et on saavutanud täieliku kontrolli Ramadi linna üle Iraagis

 (11)
Islamiriik teatas, et on saavutanud täieliku kontrolli Ramadi linna üle Iraagis
Foto: STRINGER/IRAQ, REUTERS

Islamiriigi võitlejad teatasid, et saavutasid pühapäeval täieliku kontrolli Iraagi lääneosa linna Ramadi üle. Tegemist on Bagdadi valitsusvägede suurima lüüasaamisega alates eelmisest suvest.

Islamiriik teatas, et on hõivanud tanke ja tapnud kümneid usutaganejaid, nagu nimetatakse Iraagi julgeolekujõudude sõdureid, vahendab Reuters.

Ramadi on Iraagi peamiselt sunniitidest elanikkonnaga Anbari provintsi pealinn. Iraagi peaminister Haider al-Abadi andis nõusoleku šiiidi võitlejate saatmiseks piirkonda, et püüda seda tagasi vallutada. Varem oli ta selle vastu, kartes esile kutsuda usulahkudevahelist tüli.

Valitsusväed evakueerisid varem tähtsa sõjaväebaasi, mis langes pühasõdalaste rünnaku alla.


Tegemist on Islamiriigi suurima võiduga Iraagis pärast seda, kui valitsusväed ja šiiitide võitlejad alustasid eelmisel aastal vastupealetungi, millele aitasid kaasa USA juhitud koalitsiooni õhurünnakud.

Iraagi valitsus lubas Anbari vabastada pärast pühasõdalaste väljaajamist Tikritist eelmisel kuul, kuid suure pindalaga kõrbeprovintsi kontrolli alla saamisega on raskusi olnud.

Seotud lood:

Anbari provintsinõukogu liige Athal Fahdawi nimetas olukorda Ramadis pühapäeval täielikuks kokkuvarisemiseks.

Ramadi oli üks vähestest asulatest suurel Saudi Araabia, Süüria ja Jordaaniaga piirneval kõrbealal, mis oli jäänud Iraagi valitsuse kontrolli alla.