Islamiriigi terroristid avaldasid fotod Palmyrast pärit kujude hävitamisest

 (48)
Vaata fotot!
Õhku lastud mausoleum Palmyras
Õhku lastud mausoleum PalmyrasFoto: uncredited, AP

Terroriorganisatsioon Islamiriik avaldas pildid sellest, kuidas selle võitlejad hävitavad skulptuure, mis on nende sõnul pärit hiljuti Islamiriigi kätte langenud iidsest Palmyra linnast Süürias.

Kuvaldadega hävitati kuus kuju, sellal kui pealtvaatajad seda jälgisid, kirjutas BBC.

Vaata, kuidas kujusid vasaraga lõhuti:


Terroriorganisatsioon teatas, et kujud konfiskeeriti salakaubavedajalt, kelle karistuseks piitsutamist grupp samuti piltidel näitas.

Samal ajal teatas ÜRO kultuuriväärtuste organisatsiooni Unesco peadirektor Irena Bokova, et Islamiriik rüüstab arheoloogiamälestusi tööstuslikus ulatuses ja rahastab saadud esemete müügiga oma tegevust.

Bokova sõnul on osa rüüstatud esemeid jõudnud ka Suurbritanniasse, aga samas väidavad teised eksperdid, et selle kohta pole tõendeid.

Pidevate sõdade käigus on Lähis-Idas hävinud suurel hulgal kultuurimälestisi. Süüria põhjaosas oleva igivana Aleppo vanalinnast on hävinud 60 protsenti. Iraagis on 10 000 arheoloogiliste väljakaevamiste kohast 20 protsenti Islamiriigi kontrolli all.

Islamiriik vallutas Palmyra maikuus, põhjustades kartuse, et iidsed varemed hävitatakse, nagu on Islamiriik hävitanud palju kultuuriväärtuseid Iraagis.

Eelmisel kuul teatasid aktivistid, et Islamiriigi võitlejad mineerisid Palmyra varemed ära, aga selle eesmärk pole selge.