Iskanderide meeskonnad harjutasid Leningradi oblastis raketilöökide andmist

 (27)
Iskanderide meeskonnad harjutasid Leningradi oblastis raketilöökide andmist
Foto: Grigori Sõssojev, Sputnik

Operatiiv-taktikalise raketikompleksi Iskander-M meeskonnad viisid Leningradi oblastis läbi raketilöökide juhtimise treeningu, teatas Venemaa Lääne sõjaväeringkonna staap.

Luuga polügoonil hindas ringkonna väejuhatus komandöride võimet võtta iseseisvalt vastu otsuseid olukorra erinevates tingimustes,“ öeldakse Lääne sõjaväeringkonna staabi teates, vahendab Interfax.

Märgitakse, et kontrolliti raketikompleksi Iskander-M lahingumeeskondade praktilisi oskusi komplekside ettevalmistamisel laskmiseks ning rakettide üksikuid või grupiviisilisi elektroonilisi väljalaskmisi mitmesaja kilomeetri kaugusel asuva tingliku vastase komandopunkte ja raadiolokatsioonijaamu imiteerivate sihtmärkide pihta.

Iskander-M on võimeline sihtmärke tabama kuni 500 kilomeetri kaugusel. Kompleksi koosseisus on kaht tüüpi rakette: ballistilised ja tiibraketid.

Õppuste käigus läbisid raketiväelased ka pikad marsid, harjutasid raketikomplekside kohale paigutamise ja stardipositsioonide vahetamise ülesandeid ning rakettide mahalaadimist transpordi- ja laadimismasinatelt.

Taktikalistel õppustel osales umbes sada sõjaväelast ja kaasatud oli üle 20 ühiku tehnikat. Õppus toimus õppeaasta 2016 tulemuste kontrolli raames.