Iraanis on 36 inimest surnud mürgise alkoholi joomise tõttu, mis pidi väidetavalt aitama koroonaviiruse vastu

 (19)
Iraanis on 36 inimest surnud mürgise alkoholi joomise tõttu, mis pidi väidetavalt aitama koroonaviiruse vastu
Foto: Mohammad Ghadamali, AP

Iraani edelaosa Khuzestani provintsi pealinnas Ahvazis on kokku 36 inimest surnud alkoholimürgitusse, sest levisid kuulujutud, et alkohol aitab koroonaviiruse vastu.

Uudisteagentuur IRNA teatas, et „võltsalkoholi tarbimine leidis aset kuulujuttude levimise tõttu, et alkoholi joomine hoiab ära koroonaviirusesse nakatumise”, vahendab BBC News.

„Mõned inimesed Ahvazis said alkoholimürgituse pärast võltsalkoholi joomist [kas kohalik samagonn või metanool]. Seni on 270 inimest viidud maakonna haiglatesse ravile,” ütles IRNA-le Ahvazi Jondi Shapuri meditsiiniülikooli esindaja, dr Ali Ehsanpour.

Provintsi aseprokurör Ali Biravand ütles, et võltsitud alkohoolsete jookide müümise eest on vahistatud seitse isikut.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!