Iraani kõrgeim juht: Trump on kloun, kes petab iraanlasi

 (36)
Iraani kõrgeim juht: Trump on kloun, kes petab iraanlasi
Foto: AFP

Iraani kõrgeim juht, ajatolla Ali Khamenei pöördus täna Teheranis esimest korda pärast 2012. aastat reedesel palvel rahva poole ja ütles, et USA president Donald Trump on kloun, kes ainult teeskleb Iraani rahva toetamist.

Khamenei ütles, et Trump lõi Iraani rahvale selga mürgise pistoda. Khamenei sõnul näitab iraanlaste toetust islamivabariigile suur lein USA tapetud Iraani kindrali Qassem Soleimani matustel, vahendab Associated Press.

Khamenei ütles, et Ameerika tappis argpükslikult kõige tõhusama väejuhi võitluses Islamiriigi vastu.

Ukraina reisilennuki allatulistamist Teherani lähedal Iraani sõjaväe poolt nimetas Khamenei kibedaks õnnetuseks, mis kurvastas Iraani sama palju, kui rõõmustas tema vaenlasi. Khamenei ütles, et Iraani vaenlased haarasid katastroofist kinni, et seada kahtluse alla islamivabariik, revolutsioonikaart ja relvajõud.

Seotud lood:

Khamenei ütles, et lääneriigid on liiga nõrgad, et iraanlasi põlvili suruda. Iraan on Khamenei sõnul valmis läbi rääkima, aga mitte USA-ga.

Khamenei on olnud Iraani kõrgeimas ametis alates 1989. aastast ja tal on viimane sõna kõigis tähtsamates otsustes. 80-aastane ajatolla nuttis avalikult kindral Soleimani matustel ja lubas USA-le karmi kättemaksu.